Příbuzní Našich Válečníků

    

     Zde jsou vloženy životopisy lidí, jenž jsou nějak příbuzensky spojeni s životy Našich válečníků.

   Manžel Marie Brožové, sestry Miroslava a Antonína Brože,  Poručík Inženýr Josef Havlín  sloužil za Velké války v Rakousko Uherské armádě. Po válce vstoupil do veřejného života a na začátku 30-let se stal senátorem.

 

   Manžel Lidmily Brožové, sestry Miroslava a Antonína Brože,  Major Doktor Inženýr Josef Roubínek  sloužil za Velké války nejprve v Rakousko Uherské armádě.  Poté co padnul do Ruského zajetí vstoupil do Československých legiích a na konci roku 1919 byl evakuován do vlasti. Po válce pracoval jako ř<span _extended="true" style="font-family: " times="" new="" roman";="" ""="" "times="" cs;="" ar-sa;"="">editel cukrovaru a rafinérií cukru.            

 

  Z leva  Ing. poručík v.v. Josef Havlín, nadporučík Miroslav Brož, neznámí ruský legionář  (pravděpodobně kapitán Josef Fokt), Dr. Ing. major Josef Roubínek,  praporčík Antonín Brož

 

   Manžel Marie Svárovské, sestřenice Miroslava a Antonína BrožePodplukovník dělostřelectva Václav Zátka sloužil za Velké války nejprve v Rakousko Uherské armádě. Poté co padnul do Italského zajetí vstoupil do Československých legiích. Po válce sloužil jako důstojník Autovojska a později dělostřelectva Československé branné moci.

 

   Manželčin (mé ženy) prastrýc z otcovy strany Tomáš Josef Lužbeták sloužil za II. světové války jak o Desátník Slovenského štátu na Ruské frontě, kde v boji s bolševiky na Kavkaze v roce 1943 padnul.

   Manželčin (mé ženy) děd z otcovy strany Ján Baumann letecký mechanik Leteckého pluku 3 a příslušník letecké skupiny Československé zahraniční armády ve Francii v roce 1940.

 

   Manžel Marie Vymětalové, sestry ženy Miroslava Brože Poručík pěchoty v záloze Alois Vysloužil, berní úředník a zaměstnanec Ministerstva zahraničních věcí.

A jeho dva bratři Legionář Rotmistr František Vysloužil a Poručík tankového vojska Jan Vysloužil, prvorepublikový voják, příslušník vladního vojska, italský partizán a příslušník Obrněné brigády na západě za II. světové války.

 

Kontakt

Vyhledávání

 Stránky zaměřené na vojenskou historii


 

Navštivte Náš Svět

Naše cestovatelské stránky


Rodinní Válečníci jsou Archivovány

Novinky

26.05.2019 21:26

Svobodník Ján Baumann

letecký mechanik Leteckého pluku 3 a příslušník letecké skupiny Československé zahraniční armády ve Francii ...
26.05.2019 20:55

Tři články, Tři bratři Vysloužilové

FRANTIŠEK– ruský legionář, ALOIS – důstojník v záloze prodělají mobilizaci 1938 a JANA délesloužícího  podůstojníka první republiky, příslušníka Vládního vojska, italského partizána, rotného tankového praporu Československé brigády u Dunkerque  ...
19.11.2017 22:54

Začínáme prezentovat pár Osobních předmětů z dob Vělké války našich Válečníků

Máme zde šavli - Kozáckou Šašku Identifikační známku A pár dektetů k vyznamenání či k povýšení
12.07.2017 20:46

Desátník Slovenského štátu Tomáš Josef Lužbeták

Přiženěním jsem získal další příbuzné válečníky. Jedním z nich je i strýc manželčina otce (bratr jeho matky) Desátník Tomáš Josef Lužbeták.
28.06.2017 10:51

Příslušník SNB Strážmistr Ladislav Mašek

Článek popisující životní osudy dalšího Rodinného válečníka Ladislava Maška příslušníka SNB, zařazeného u Jáchymovských dolů .
06.08.2016 11:49

Popis Bojové jízdní rozvědky

Popis Bojové jízdní rozvědky  od 5., 7. a 8. střeleckého pluku Československých vojsk na Rusi od tehdejšího praporčíka Jiřího Zrzavého v červenci 1918 na Sibiři.      
05.08.2016 14:40

Jezdectvo Rakouska-uherska, předchůdce Jezdectva Československé branné moci

Jezdectvo na jehož základech budovala nová republika své jezdecké pluky.  Jejich organizace, počty, výzbroj a jejich uniformy, jež na počátku Velké války patřili již minulosti, ale i dnes jsou stále obdivované.
12.02.2016 12:39

Další Jezdectvo, tentokrát Jezdectvo Vládního vojska

Jezdectvo Vládního vojska 1939 - 1945
07.11.2015 15:19

Jak se stravovali Naši válečníci za Velké války

   Strava a polní kuchyně Rakousko-uherské armády za Velké války i ve Fotografii. K tomu několik polních kuhyní z evropských muzeí i moderních armád.
31.10.2015 16:51

Vagóny z Velké války – Für 40 Männer oder 6 Pferde

   V železničním depozitáři Národního technického muzea  (Praha) v Chomutově je i několik Vagónů s nimiž cestovali naši Rakousko – uherští pradědové na frontu Velké války.
TOPlist

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode