Kolegové, přátelé, podřízení a představitelé Našich Válečníků

 

Zde jsou vloženy životopisy lidí, jenž jsou nějak spojeni s životy Našich válečníků.

 

Příslušník 2. jízdního pluku „Sibiřského“  Plukovník Alois Marel, velitel 1. eskadrony a kolega Plukovníka jezdectva Miroslava Brože v Ruských legiích.

 

Velitel Kornilovského praporu Podplukovník pěchoty Bohumil Záleský *1889, muž jenž bojoval na té Ne zcela správné straně.

Muž jenž velel jednomu z našich Rodinných válečníků, pozdějšímu Štábnímu kapitánovi Antonínu Brožovi v době plné zvratů, revolucí a vzniku několika nových státních útvarů. Muž jemuž první republika a její prezident Masaryk nemálo dluží a my jako občané druhé, třetí nebo té čtvrté....republiky též. Muž jenž se možná tolik nezasloužil o založení naší republiky, ale jako jeden z prvních bojoval proti bolševizmu. Tak alespoň přečtením jeho životopisu mu uctěme památku.

 

Příslušník 2. jízdního pluku „Sibiřského“ Kapitán František Hrdlička, pobočník velitele pluku a kolega Plukovníka jezdectva Miroslava Brože v Ruských legiích.

 

Příslušník 2. jízdního pluku „Sibiřského“  Major jezdectva Vilém Pistorius, velitel záložní eskadrony a kolega Plukovníka jezdectva Miroslava Brože v Ruských legiích.

 

Příslušník 2. jízdního pluku „Sibiřského“  Četař František Klečka, jezdec a zbrojíř, podřízený Plukovníka jezdectva Miroslava Brože v Ruských legiích.

 

Příslušník 1. jízdního pluku Štábní kapitán zdravotní služby MUDr. Otomar Thoma *1895,  mladší lékař v  Ruských legiích a přítel Plukovníka jezdectva Miroslava Brože.

 

 Několik stručných životopisů kolegů a přátel starodružinika Plukovníka jezdectva Miroslava Brože.

Kontakt

Vyhledávání

 Stránky zaměřené na vojenskou historii


 

Navštivte Náš Svět

Naše cestovatelské stránky


Rodinní Válečníci jsou Archivovány

Novinky

26.05.2019 21:26

Svobodník Ján Baumann

letecký mechanik Leteckého pluku 3 a příslušník letecké skupiny Československé zahraniční armády ve Francii ...
26.05.2019 20:55

Tři články, Tři bratři Vysloužilové

FRANTIŠEK– ruský legionář, ALOIS – důstojník v záloze prodělají mobilizaci 1938 a JANA délesloužícího  podůstojníka první republiky, příslušníka Vládního vojska, italského partizána, rotného tankového praporu Československé brigády u Dunkerque  ...
19.11.2017 22:54

Začínáme prezentovat pár Osobních předmětů z dob Vělké války našich Válečníků

Máme zde šavli - Kozáckou Šašku Identifikační známku A pár dektetů k vyznamenání či k povýšení
12.07.2017 20:46

Desátník Slovenského štátu Tomáš Josef Lužbeták

Přiženěním jsem získal další příbuzné válečníky. Jedním z nich je i strýc manželčina otce (bratr jeho matky) Desátník Tomáš Josef Lužbeták.
28.06.2017 10:51

Příslušník SNB Strážmistr Ladislav Mašek

Článek popisující životní osudy dalšího Rodinného válečníka Ladislava Maška příslušníka SNB, zařazeného u Jáchymovských dolů .
06.08.2016 11:49

Popis Bojové jízdní rozvědky

Popis Bojové jízdní rozvědky  od 5., 7. a 8. střeleckého pluku Československých vojsk na Rusi od tehdejšího praporčíka Jiřího Zrzavého v červenci 1918 na Sibiři.      
05.08.2016 14:40

Jezdectvo Rakouska-uherska, předchůdce Jezdectva Československé branné moci

Jezdectvo na jehož základech budovala nová republika své jezdecké pluky.  Jejich organizace, počty, výzbroj a jejich uniformy, jež na počátku Velké války patřili již minulosti, ale i dnes jsou stále obdivované.
12.02.2016 12:39

Další Jezdectvo, tentokrát Jezdectvo Vládního vojska

Jezdectvo Vládního vojska 1939 - 1945
07.11.2015 15:19

Jak se stravovali Naši válečníci za Velké války

   Strava a polní kuchyně Rakousko-uherské armády za Velké války i ve Fotografii. K tomu několik polních kuhyní z evropských muzeí i moderních armád.
31.10.2015 16:51

Vagóny z Velké války – Für 40 Männer oder 6 Pferde

   V železničním depozitáři Národního technického muzea  (Praha) v Chomutově je i několik Vagónů s nimiž cestovali naši Rakousko – uherští pradědové na frontu Velké války.
TOPlist

© 2011 Všechna práva vyhrazena.

Vytvořte si webové stránky zdarma!Webnode